Шифер азбестоцементний
..
408.00 грн/од.
Шифер стійкий до шкідливих впливів високих і низьких температур, сонячної радіації, перепадів вологості, снігових навантажень. За рахунок цих та інших якостей асбестоцементная покрівля є довг..
145.20 грн/од.
..
592.50 грн/од.
Перші асоціації зі словом «шифер» у багатьох відразу ж виникає картинка скатної покрівлі, на якій щільно, один поверх одного, нахлестом розташований масивний сірий матеріал. Але сьогодні ринок будівельних матеріалів може запропонувати купити шифер не тільки традиційного виду, але і різні його види, створені з абсолютно інших матеріалів і сильно відрізняються властивостями. Об'єднує їх лише те, що всі вони служать для однієї мети - захист дахів будівель і споруд.
Що ж це таке «шифер»?
Само собою, шифер - це невід'ємний компонент покрівельних робіт. Саме назва походить від німецького слова Schiefer, що перекладається як сланець. Такий матеріал не відразу потрапив на даху, а спочатку взагалі використовувався для виробництва прикрас і лише згодом його почали використовувати для будівельних робіт. Тонкі сланцеві пластини, що мають широкий колірний спектр - можна назвати природним шифером.
Такий матеріал має високий коефіцієнт твердості, може похвалитися шумоізоляцією і теплопровідністю, морозостійкістю, з часом колір не блякне і найголовніше - термін служби до ста років. Звичайно ж, такі пластини ніхто не забороняє використовувати і для оздоблення фасадів будинків. На жаль, природний шифер не ідеальний і в нього є свої мінуси: висока ціна, з ним дуже складно працювати, велике навантаження на споруди.
Сьогодні ж слово «шифер» швидше відноситься до штучними будівельних матеріалів, які застосовуються під час покрівлі дахів.
Які бувають види шиферу?
Найпоширеніші види шиферу - це асбестоцементний, бітумний і пластиковий.
Азбестоцементний шифер
Це найпоширеніший вид шиферу. Ціна - ось ключова особливість цього виду, вона найнижча з усіх покрівельних представників. Виробляється з використанням азбесту, цементу і води. Тонкі волокна азбесту виконують армуючу функцію, роблячи матеріал міцнішим. З заводів випускаються у вигляді плоских листів, або хвильових.
Переваги асбестоцементного шиферу:
- Матеріал абсолютно не горить, але лопається при впливі на нього відкритого вогню
- низька теплопровідність
- Високі показники морозостійкості
- Низька вартість
- Легка обробка
- простота монтажу
- тривала експлуатація
Недоліки:
- Не варто забувати, що в основі матеріалу є азбест - а це шкідлива речовина для людини, навіть якщо немає прямого контакту, можливо вплив через повітря.
- Якщо знехтувати спеціальною грунтовкою під час монтажу або подальшим доглядом за таким шифером - він може покритися мохом.
- Вимагає делікатного поводження, як під час монтажу, так і під час транспортування. Матеріал досить крихкий.
Бітумний шифер
А ось це вже більш новий матеріал, його ще називають: єврошифер, м'який шифер, безазбестовий - все це один і той же матеріал. В основі таких листів лежить мінеральне волокно (целюлоза), просочена різними видами полімерів і насичена парами бітуму. Лицьова сторона фарбуються для додання додаткових декоративних якостей.
Переваги:
- Одним з головних достоїнств безсумнівно вважається довговічність. Навіть гарантійний термін на такі листи виробники виставляють близько 15 років, хоча фактично вони можуть пролежати і півстоліття, повноцінно виконуючи свої функції
- Якщо вітер створює відносно невелику навантаження, то затяжні снігопади підлягає залишають даху в сніговому покриві, які тривалий час створює постійну фізичне навантаження. Такий шифер без проблем здатний витримати подібні перепади
- З таким матеріалом можна працювати не тільки на рівних похилих дахах, а й зі складними геометричними і криволінійними формами - все це завдяки поздовжньої гнучкості листів
- Легка вага не створює великого навантаження на каркас
- зручно монтувати
Недоліки:
- Відносна низька стійкість до високої і низької температури, а також до ультрафіолетового випромінювання
- У холодну пору листи тендітні, влітку ж навпаки - м'які
- Після тривалої експлуатації втрачається колір - виною тому сонце