Як вдома вирівняти стіни?

Ремонтні роботи в квартирі або в приватному будинку практично не обходяться без такого процесу, як вирівнювання стін. Кожен до цього підходить так, як йому зручніше: хтось наймає робітників і чекає закінчення робіт, а у кого часу побільше - той ще може заощадити і провести роботи власноруч. Але, що в першому випадку, що в другому - потрібно обов'язково все виконувати за технологією і не пропускати етапи, а також стежити за тим, як це роблять робочі, якщо все-таки вони були найняті. Інакше, кінцевий результат може не порадувати і шпалери, поклеєні поверх нової штукатурки, через місяць-два, покриються бульбашками, а фарба почне відшаровуватися разом з шаром матеріалу. Інтернет магазин Будмакс підкаже і навчить як провести роботи правильно і як проконтролювати роботу будівельників.


Як визначити кривизну стін?

Відштовхуючись від кривизни стін слід вже вибирати оздоблювальні матеріали для вирівнювання. Мабуть, найлегший спосіб її виявити - за допомогою будівельного рівня: який буває водяним, бульбашкового типу і самий новий вид - лазерний. Так само можна використовувати правило: його слід приставити до кутів стіни, так що б інструмент був паралельний для підлоги і стелі: кривизну можна виміряти по найбільшій відстані зазору. Вертикальну кривизну виміряти найкраще за допомогою схилу: це такий шнур, на кінці якого прикріплений тягарець. На самому верху, біля стелі, закріплюється схил і грузик вільно відпускається вниз, але так, щоб він залишався на вазі. За шнуру ж і вимірюють вертикальну кривизну.

Штукатурка або гіпсокартон: що вибрати?

Після вимірювання кривизни слід задуматися, купити штукатурку або гіпсокартон. Насправді, вибір дуже простий: для перепадів понад 5 см (найчастіше таке присутній в будинках, якому вже дуже багато років), а також якщо на стіні присутні рясні «хвилі» або вона покрита вибоїнами - найкращим варіантом буде використовувати гіпсокартон. Вся гіпсокартонна система монтується дуже швидко, але має один вагомий недолік - вона зменшує площу кімнати, зате - в отримані порожнечі між стіною і плитами можна укласти труби, кабелю і тому подібні комунікації, а також додатково покласти звуко- і теплоізоляцію.

Для стрибків менше 5 сантиметрів - бажано використовувати суміші, для цього відмінно підійде штукатурка. Ціна на вирівнювання кімнати сумішами, в середньому, в кілька разів обходиться дешевше, в порівнянні з гіпсокартоном. Зі збільшенням кількості матеріалу і товщини можна вирівнювати навіть вельми криві стіни. Найбільший недолік суміші - виконання робіт з ними віднімають досить багато сил, до того ж приміщення буде мати потребу в додатковій прибирання від бруду, а висихати штукатурка буде близько тижня.

Якщо мова йде про стелях - то тут діють трохи інші рекомендації. Одна з найбільш значущих - не варто використовувати шар матеріалу товщиною більше 1,5 сантиметрів. До того ж варто пам'ятати, що гіпсові штукатурки гідрофобні і вони не витримають потопу від сусідів або протікаючи дахи і неодмінно з часом відшаруються і впадуть. Тому, якщо кривизна стелі в критичному стані - найкращим варіантом буде підвісний або натяжна стеля.

Як вибрати штукатурку?

Найпопулярніші види на сьогодні - це гіпсова штукатурка і штукатурка на основі цементу . Гіпсові суміші обіграють в декількох показниках:

  • Екологічно чистий продукт;
  • Вони дуже пластичні, через це з ними зручно працювати;
  • Якісна суміш має невеликі витрати, приблизно в кілька разів нижче цементної.

До того ж, існують такі гіпсові матеріали, коли штукатурка стін не вимагає обов'язкової подальшої шпаклівки, вони не тріскаються з часом, навіть при нанесенні товстого шару (зрозуміло, що це за умови, якщо всі роботи проводити в строгому дотриманні технології).


Підготовка стін і стель, а також інструменту перед роботами

Для всіх етапів штукатурення потрібні такі інструменти: валик або пензлик для грунтування, шпатель з широким лезом, кельму, кілька видів правил: трапеція і Н-правило, затиральна терка. Крім того, буде складно обійтися без великої місткості для штукатурки, наприклад, бак до 90 літрів (в залежності від обсягу робіт), ємність поменше, де будуть омиватися використовувані інструменти, а для замішування розчину до однорідної консистенції дуже складно буде обійтися без будівельного міксера.

Головне завдання по підготовці різних поверхонь - її максимальна зачистка: найкраще прибрати всі попередні шари оздоблювальних матеріалів, нехай і грубо - в кінцевому підсумку все вирівняється, прибрати залишки плиток і клею від них. Звичайно, не завжди це вдається зробити і варіант обробки поверх старих шарів можливий, але потрібно пройтися спеціальною грунтовкою перед такими роботами. У новобудовах свіжі стіни потрібно очистити від будівельного пилу, а якщо зустрічаються оголені деталі з металу - їх слід захистити від іржі, інакше в подальшому виявляться жовтуваті плями.

Якість інструменту так само впливає на роботи, наприклад, дешеві китайські шпателі мають дуже тонке лезо, які гнеться при найменшому додатку сили, таким шпателем дуже складно домогтися рівних стін.

Чи потрібно гарантувати?

Так, ніколи не можна упускати шар грунтовки, і ми зараз розповімо через що. Хімічний процес затвердіння гіпсу з сухої суміші відбувається за участю води, тієї самої, яку ми додаємо під час замішування розчину. Якщо стіна не буде покрита грунтовкою, то не буде цього бар'єру між підставою і штукатуркою - вода просто вбереться в стіну і реакція не буде повноцінною, така штукатурка з часом потріскається, а якщо пішло багато води - дефекти можуть виникати навіть під час сушіння.

Вибрати ґрунтовку слід виходячи з підстави, на скільки воно вбирає воду. Це дуже легко визначити за допомогою декількох бризок на стіну - якщо вони швидко вбралися, значить підставу вбирає, якщо залишилися краплі на тривалий час - значить погано вбирають. Грунтове покриття сохне від 3 годин до доби. Під час висихання потрібно припиняти будь-які роботи в цій кімнаті, що б на ґрунтовку не потрапила пил.

Не варто економити на грунтовці, дешеві кошти мало чим відрізняються від каламутної води - вода з складу штукатурки так само легко вбереться в підставу, якби її клали на чисту стіну без бюджетного шару грунтовки.

Як змушують штукатурку?

Найлегший, та й найшвидший спосіб - це скористатися будівельним міксером. Готовий матеріал виходить вже через пару хвилин. Що б де замісити потрібно в ємність з уже налитої чистою холодною водою поступово засипати і розмішувати до отримання однорідної суміші. Якщо це ігнорувати і робити все навпаки - вийде суміш з грудками, які досить складно розбити надалі. Змішувати коштувати до пластичної однорідної маси, густотою нагадує сметану в якій стоїть ложка (у нас же - шпатель). Якщо під рукою немає міксера, можна зробити розчин і ручним методом, повторити ті ж процеси в тому ж порядку, але перемішування триватиме набагато довше.


Як наносити шпаклівку?

Замішану штукатурку необхідно швидко нанести (до 20 хвилин), інакше вона почне схоплюватися. Тут є кілька варіантів, як це зробити:

  • Перший - за допомогою намазування. Знадобиться два шпателя: один більше, інший менше. По поверхні великого порціями розподіляється суміш, за допомогою меншого матеріал розмазується по стіні під кутом 45 градусів. Такий спосіб дуже зручний і поверхню оштукатуривается швидко, вагомий плюс - не потрібно часто бігати за новими порціями суміші.
  • Другий - накидання. Цей спосіб має великий попит, для нього застосовується кельма. Шпаклівку набирають на неї із загальної ємності і потім накидають на стіну від самого низу до верху, після чого все вирівнюють Н-правилом. Таким методом вирівнюють великі дефекти.

Коли штукатурка перестає липнути до пальців - це ознака початку схоплювання. Отриманий шар потрібно вирівняти за допомогою трапецієподібного правила. А ще через час (від 10 до 15 хвилин) проводять додаткове вирівнювання, де стіну шкрябати шпателем практично під прямим кутом. Хорошим і рівним шар вважається тоді, коли кривизна не складає більше 2 мм на відстані 2 метри.


Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,