Як пофарбувати стіни і стелю?

«Які можуть бути складності у фарбуванні? Береш в одну руку кисть або валик, вмочати в лакофарбовому матеріалі і вперед! ». Якось так припускають ті, хто вперше стикається з подібним завданням. Але тут, як і в багатьох інших будівельних процесах, є свої «підводні камені», зустріч з якими інтернет магазин Будмакс постарається передбачити і нівелювати втрату витрачених сил, коштів на фарбу і шпалери, які фарбуєте, а також, найголовніше, час.

Який фарбою фарбувати стіни?

Фарбування стін у квартирі починається з ознайомлення асортименту продукції та її видів. Безсумнівно, самим популярними є водоемульсійні фарби, купити фарбу такого виду мотивує людей її універсальність і легкість в роботі. Фарба зручна в нанесенні, а висохлий шар стійких до безлічі впливів на нього, до того ж ще і відмінно миється. Але і ціновий діапазон на такі фарби різний, це вже обумовлюється компонентами, що містяться в матеріалі - на ціну впливає використовуваний пігмент, смоли і добавки.


Найпоширеніші фарби за складом:

 • Акрилова фарба виготовляється з використанням акрилової смоли. Такі фарби добре наносяться на стіни, під час фарбування і після висихання неприємний запах відсутній, шар виходить стійкий, добре покриває попередній.
 • Вінілова фарба дуже зручна у використанні, а отримана пофарбована поверхня має прекрасну матову текстуру. Такі фарби схильні до забруднення, але зате їх можна з легкістю відмити. Фарба практично не пропускає через себе водяну пару.
 • Латексна фарба дуже стійка і виділяється з усіх ще й тим, що здатна витримати ультрафіолетове випромінювання сонця. У порівнянні з акриловими, вони краще справляються з впливом води на них. Фарба дуже швидко сохне, але їй притаманний запах.

Вибір кольору

Більшість фарб для внутрішніх робіт (інтер'єрних) випускаються в білому кольорі і колеруются вже в потрібний для кожного покупця відтінок. Це можна зробити як у себе вдома, купивши потрібний пігмент і поступово додаючи в ємність з фарбою потроху, попутно розмішуючи, поки не буде отримано бажаний колір, так і вибрати потрібний колір і звернутися за допомогою до пункту комп'ютерного підбору кольору, потрібно буде тільки вказати код кольору, а спеціальний верстат сам додасть потрібні пігменти і размешает матеріал, після чого фарба буде готова до нанесення.

Підготовка стін до фарбування

 1. Основа повинна бути максимально очищена від бруду і будівельного пилу, всіляких жирних залишків або кіптяви.
 2. Поверхні грунтують, будь то нова бетонна стіна, оштукатурена або навіть гіпсокартонна плита. Грунтовка дозволяє збільшити адгезію між двома шарами матеріалу (основою і фарбою).
 3. Для раніше пофарбованих стін рекомендується попередня оцінка їх стану: якщо поверхня рівна, без подряпин, тріщин і відколів - досить лише її вимити і очистити; якщо там була стара фарба, наприклад, масляна емаль, яка з часом починає лущитися або навіть притаманні здуття - такий шар потрібно обов'язково зачистити скребком або міцним шпателем і тільки потім приступати до подальших робіт.
 4. При покритті фарбою на фарбу так само слід враховувати і склади цих фарб, бажано щоб вони були ідентичними, інакше це загрожує відшарування згодом, наприклад, це може бути якщо покрити акриловою фарбою поверх вапняної або клейової.
 5. Присутня вм'ятина, тріщина або подряпина - може стати на заваді не тільки під час робіт, але і по закінченню їх. Такі дефекти шпаклюються, шліфуються наждачним папером і пізніше покриваються ґрунтовкою, інакше це загрожує матовими плямами на кінцевому шарі фарби.
 6. Незрозумілі плями або навіть сліди цвілі, здавалося б, на однорідної стіні - свідчать про присутність грибків. Такі поверхні обов'язково потрібно попередньо обробляти спеціальним антисептиком. Іноді буває так, що бактерії проникають всередину штукатурки і тоді доведеться її знімати і обробляти біозахистом стіну під нею і лише потім наносити знову штукатурку.
 7. Стіни перед повторним нанесенням фарби додатково затирають наждачкою дрібного зерна.
 8. Металеві елементи на основі додатково обробляють для запобігання появи іржі.
 9. Старі шпалери рекомендується знімати, але якщо вони без дефектів і рівні (на них немає тиснення), то можна фарбувати і поверх них.

Підготовка фарби

Фарба для стін перед використанням попередньо ретельно перемішується до однорідного стану в усій ємності. Найкраще це робити міксером або насадкою на дриль, це економить і час, і сили.

Перший шар не обов'язково наносити густий фарбою. Можна відлити потрібну кількість фарби на цей шар в іншу ємність і розбавити її водою або іншим розчинником, яким дозволяє користуватися виробник (зазвичай це вказано на упаковці: чим розбавляти і якою кількістю).

Готовий матеріал набираємо в кюветку для валика або ємність під пензлик, а інший матеріал закриваємо кришкою, щоб захистити фарбу від попереднього пересихання.

Забарвлення стель і стін

Починати фарбувати потрібно тільки тоді, коли грунтовка висохне і стіна вже буде повністю сухий. Проводити роботи з температурою повітря менше 5 градусів Цельсія і вологістю понад 80 відсотків не можна.

Фарбування починають зі стель. Для цього використовують драбини з драбинами або на валик надівається спеціальна телескопічна ручка, витягнута на потрібну відстань, щоб діставати до поверхні стелі стоячи на підлозі. За допомогою такої ручки так само фарбуються і найвищі ділянки стін. Слід пам'ятати, що фарбування стелі виробляється смугами, трохи нахлестивать один на одного і вести лінії потрібно строго від вікна в глибину кімнати.

Стіни починають зафарбовувати від кута до центру. Для зручного фарбування в самому кутовому стику використовується спеціальний круглий вал. Стіни так само фарбуються, рухаючись в напрямку від вікон і закінчуючи дверним прорізом. Забарвлення валиком стін найбільш ефективна в поєднанні з горизонтальними і вертикальними рухами малярного інструменту.

Іноді потрібно різко обірвати шар фарби, для поєднання з іншим кольором або іншого дизайнерського рішення. Для рівного стику використовують малярні стрічки, які клеять на поверхню в бажаному місці, де буде обриватися шар, а після виконання робіт знімається стрічка, оголюючи незайману основу і залишаючи рівний стик пофарбованої і неокрашенной поверхні.

Місця з підвищеною труднощі фарбування:

 • Навколо розеток фарбування виробляють з використання маленьких пензликів, акуратно повторюючи контур розетки.
 • За радіатором нанести фарбу найзручніше маленьким валиком з досить довгою ручкою.
 • Віконні рами необхідно захистити попередньо малярською стрічкою і пройтися біля них середнім валиком або пензликом

Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,