Як пофарбувати стіни і стелю?
«Які можуть бути складності у фарбуванні? Береш в одну руку кисть або валик, вмочати в лакофарбовому матеріалі і вперед! ». Якось так припускають ті, хто вперше стикається з подібним завданням. Але тут, як і в багатьох інших будівельних процесах, є свої «підводні камені», зустріч з якими інтернет магазин Будмакс постарається передбачити і нівелювати втрату витрачених сил, коштів на фарбу і шпалери, які фарбуєте, а також, найголовніше, час.
Який фарбою фарбувати стіни?
Фарбування стін у квартирі починається з ознайомлення асортименту продукції та її видів. Безсумнівно, самим популярними є водоемульсійні фарби, купити фарбу такого виду мотивує людей її універсальність і легкість в роботі. Фарба зручна в нанесенні, а висохлий шар стійких до безлічі впливів на нього, до того ж ще і відмінно миється. Але і ціновий діапазон на такі фарби різний, це вже обумовлюється компонентами, що містяться в матеріалі - на ціну впливає використовуваний пігмент, смоли і добавки.
Найпоширеніші фарби за складом:
- Акрилова фарба виготовляється з використанням акрилової смоли. Такі фарби добре наносяться на стіни, під час фарбування і після висихання неприємний запах відсутній, шар виходить стійкий, добре покриває попередній.
- Вінілова фарба дуже зручна у використанні, а отримана пофарбована поверхня має прекрасну матову текстуру. Такі фарби схильні до забруднення, але зате їх можна з легкістю відмити. Фарба практично не пропускає через себе водяну пару.
- Латексна фарба дуже стійка і виділяється з усіх ще й тим, що здатна витримати ультрафіолетове випромінювання сонця. У порівнянні з акриловими, вони краще справляються з впливом води на них. Фарба дуже швидко сохне, але їй притаманний запах.
Вибір кольору
Більшість фарб для внутрішніх робіт (інтер'єрних) випускаються в білому кольорі і колеруются вже в потрібний для кожного покупця відтінок. Це можна зробити як у себе вдома, купивши потрібний пігмент і поступово додаючи в ємність з фарбою потроху, попутно розмішуючи, поки не буде отримано бажаний колір, так і вибрати потрібний колір і звернутися за допомогою до пункту комп'ютерного підбору кольору, потрібно буде тільки вказати код кольору, а спеціальний верстат сам додасть потрібні пігменти і размешает матеріал, після чого фарба буде готова до нанесення.
Підготовка стін до фарбування
- Основа повинна бути максимально очищена від бруду і будівельного пилу, всіляких жирних залишків або кіптяви.
- Поверхні грунтують, будь то нова бетонна стіна, оштукатурена або навіть гіпсокартонна плита. Грунтовка дозволяє збільшити адгезію між двома шарами матеріалу (основою і фарбою).
- Для раніше пофарбованих стін рекомендується попередня оцінка їх стану: якщо поверхня рівна, без подряпин, тріщин і відколів - досить лише її вимити і очистити; якщо там була стара фарба, наприклад, масляна емаль, яка з часом починає лущитися або навіть притаманні здуття - такий шар потрібно обов'язково зачистити скребком або міцним шпателем і тільки потім приступати до подальших робіт.
- При покритті фарбою на фарбу так само слід враховувати і склади цих фарб, бажано щоб вони були ідентичними, інакше це загрожує відшарування згодом, наприклад, це може бути якщо покрити акриловою фарбою поверх вапняної або клейової.
- Присутня вм'ятина, тріщина або подряпина - може стати на заваді не тільки під час робіт, але і по закінченню їх. Такі дефекти шпаклюються, шліфуються наждачним папером і пізніше покриваються ґрунтовкою, інакше це загрожує матовими плямами на кінцевому шарі фарби.
- Незрозумілі плями або навіть сліди цвілі, здавалося б, на однорідної стіні - свідчать про присутність грибків. Такі поверхні обов'язково потрібно попередньо обробляти спеціальним антисептиком. Іноді буває так, що бактерії проникають всередину штукатурки і тоді доведеться її знімати і обробляти біозахистом стіну під нею і лише потім наносити знову штукатурку.
- Стіни перед повторним нанесенням фарби додатково затирають наждачкою дрібного зерна.
- Металеві елементи на основі додатково обробляють для запобігання появи іржі.
- Старі шпалери рекомендується знімати, але якщо вони без дефектів і рівні (на них немає тиснення), то можна фарбувати і поверх них.
Підготовка фарби
Фарба для стін перед використанням попередньо ретельно перемішується до однорідного стану в усій ємності. Найкраще це робити міксером або насадкою на дриль, це економить і час, і сили.
Перший шар не обов'язково наносити густий фарбою. Можна відлити потрібну кількість фарби на цей шар в іншу ємність і розбавити її водою або іншим розчинником, яким дозволяє користуватися виробник (зазвичай це вказано на упаковці: чим розбавляти і якою кількістю).
Готовий матеріал набираємо в кюветку для валика або ємність під пензлик, а інший матеріал закриваємо кришкою, щоб захистити фарбу від попереднього пересихання.
Забарвлення стель і стін
Починати фарбувати потрібно тільки тоді, коли грунтовка висохне і стіна вже буде повністю сухий. Проводити роботи з температурою повітря менше 5 градусів Цельсія і вологістю понад 80 відсотків не можна.
Фарбування починають зі стель. Для цього використовують драбини з драбинами або на валик надівається спеціальна телескопічна ручка, витягнута на потрібну відстань, щоб діставати до поверхні стелі стоячи на підлозі. За допомогою такої ручки так само фарбуються і найвищі ділянки стін. Слід пам'ятати, що фарбування стелі виробляється смугами, трохи нахлестивать один на одного і вести лінії потрібно строго від вікна в глибину кімнати.
Стіни починають зафарбовувати від кута до центру. Для зручного фарбування в самому кутовому стику використовується спеціальний круглий вал. Стіни так само фарбуються, рухаючись в напрямку від вікон і закінчуючи дверним прорізом. Забарвлення валиком стін найбільш ефективна в поєднанні з горизонтальними і вертикальними рухами малярного інструменту.
Іноді потрібно різко обірвати шар фарби, для поєднання з іншим кольором або іншого дизайнерського рішення. Для рівного стику використовують малярні стрічки, які клеять на поверхню в бажаному місці, де буде обриватися шар, а після виконання робіт знімається стрічка, оголюючи незайману основу і залишаючи рівний стик пофарбованої і неокрашенной поверхні.
Місця з підвищеною труднощі фарбування:
- Навколо розеток фарбування виробляють з використання маленьких пензликів, акуратно повторюючи контур розетки.
- За радіатором нанести фарбу найзручніше маленьким валиком з досить довгою ручкою.
- Віконні рами необхідно захистити попередньо малярською стрічкою і пройтися біля них середнім валиком або пензликом