Ламінована ДСП - що це за матеріал і для чого він потрібен?

На ринку з'являються все нові і нові матеріали в будівельній сфері і те, що вчора було новинкою і застосовувалося в якихось вузько областях - сьогодні вже щільно увійшло і закріпилося в безлічі процесів. Такий варіант подій застосуємо і до ламінованим деревно-стружкових плит. В цьому раді, інтернет магазин Будмакс розповість вам про деякі нюанси в обробці такого матеріалу, його монтажу, а також звернемо увагу на характеристики плит, відмінні від безлічі інших деревинно-плитних матеріалів.

Як виробляють ДСП ламіноване і як цей матеріал з'явився?

Використання і виробництво таких плит стало актуально в післявоєнні роки, коли був величезний попит на будівельні матеріали для відновлювальних процесів. Застосовувалися різні матеріали, які тільки можна було застосувати, в тому числі почали використовуватися деревна тирса і стружки, які до цього не знаходили ніякого свого застосування і йшли на утилізацію.

Надалі множинних експериментів були отримані перші ДСП плити, а в пізніше і ламіновані ДСП листи. Ламіноване ДСП або ЛДСП - це той же лист ДСП, тільки покритий поверх спеціальним покриттям з імітацією порід дерева, каменю або всіляких фантазійних і графічних декорів. Крім того, це покриття так само запобігає пошкодження деревини від зовнішніх чинників - вологи, надлишкових температур, розчинників.

Виготовлення ДСП листів відбувається шляхом пресування деревних стружок скріпленими між собою смолами формальдегідів. Ця суміш під впливом гарячих температур і тиску дозволяє отримати деревно-стружкових плит. Для отримання ЛДСП додатково ще покривають спеціальною плівкою, яка в процесі виготовлення розплавляється і забезпечує надійне зчеплення покриття з плитою і створює зовнішній захисний шар-мембрану. Крім того, зараз так само дуже популярно використання і виготовлення ламінованих плит не тільки з різними малюнками, а й так само з безліччю текстурних імітацій покриття, наприклад, лимонна кірка (PE) або імітація дерев'яних пор (PR) .


Плити ЛДСП виходять досить міцними і естетично привабливими, тому вони знайшли своє застосування у виготовленні меблів, а також іноді використовуються під час будівельних і оздоблювальних робіт для прикраси елементів інтер'єру приміщення.

Класифікації ламінованих плит

Отже, якщо збираєтеся купити ДСП ламіноване, Вам слід знати про деякі його різновидах, кожна з яких має різні характеристики, та й до того ж ціна ДСП теж має власний діапазон для кожного з видів.

Хоча і все плити покриті спеціальним шаром поверх деревного, все ж з облицювання відрізняють три види матеріалу:

  • Чернової лист не передбачений до додаткового декору і має свій натуральний вигляд. Такі листи використовуються в роботах де потрібні властивості матеріалу, але він буде прихований від сторонніх очей.
  • Ламіновані листи - найпоширеніші, декор під захисним шаром - це спеціальний папір, що має потрібну забарвлення. Великою популярністю користуються декори Дуба , Венге і Горіха .
  • Шпоновані листи ЛДСП схожі з попереднім, тільки на відміну від імітації деревних порід на папері, використовується натуральний деревне шпон через що і ціна ЛДСП такого дуже дорога.

За якістю самих плит, матеріал поділяють на сорти:

  • 1 сорт - найкращий, для його виготовлення використовується найякісніша однорідна стружка, яка може бути тільки з однієї деревної породи. Поверхня плити ідеально рівна без найменших відколів або подряпин. Декор застосовується з двох сторін, це може бути шпон або ламінований папір.
  • 2 сорт менш якісний і для меблів його використовувати не рекомендується, по крайней мере в видимих ​​місцях. Такі плити можуть містити незначні дефекти, наприклад, подряпини. Випускаються листи як покриття декором, так і без облицювання.


Плюси і мінуси ЛДСП

Величезну популярність матеріал завоював своїм співвідношенням вартості і якості. Купити ЛДСП можна для безлічі самих різних цілей і завдань, до того ж маючи на все це різноманітний бюджет.

Крім того, куплені листи відразу ж готові до подальшої експлуатації, варто їх лише розрізати по заданих розміру і приступати до роботи. Бажано проводити розкрій плит на спеціалізованих верстатах, так як вдома цей процес вельми скрутний. Натуральна деревина з часом усихає або навіть починає змінювати свою форму і скручуватися, для ЛДСП ж таке не властиво.

Величезний вибір всіляких декорів дозволяє підібрати для себе саме те потрібне рішення, які буде ідеально вписуватися в інтер'єр.

Звичайно ж, варто відзначити вміст у складі плит формальдегіду - досить шкідливої речовини для здоров'я людини, але виробники навчилися використовувати його в таких незначних кількостях, що меблі з ДСП можна використовувати навіть в дитячій, при чому плити з малою кількістю формальдегіду не втрачають своїх властивостей.


Що краще - ДСП або МДФ?

Питання цікавить дуже багатьох, хто стикається з вибором деревинно-плитних матеріалів. Обидві плити мають декор, обидві виготовлені з стружки, хоч і в МДФ використовується стружка дрібніша. Відмінність перебуває в сполучному - для ДСП використовується формальдегід, а для МДФ парафін. Такий склад МДФ робить матеріал екологічно чистим, а також більш гнучким і гладким, але він втрачає свою міцність. Рекомендується використовувати такі плити для обшивок не рівно або навіть гнутих каркасів. Так що, вибирати між цими матеріалами випливає з поставлених для них завдань.

Монтаж і обробка панелей з ЛДСП

Якщо з конструюванням меблів все зрозуміло і питань виникати не повинно - варто лише розкроїти матеріал і зібрати, то ось в оздоблювальних роботах з використанням панелей з ЛДСП можуть виникнути деякі труднощі.

Мабуть, найголовніше, де не слід використовувати ламіновані плити - це місця з постійною підвищеною вологістю і найкраще буде відмовитися від панелей з цього матеріалу і використовувати інший. Звичайно ж, матеріал буде служити належним чином, але з плином часу все ж почне піддаватися руйнуванню від води і термін експлуатації буде не таким довгим, як хотілося б.

Перед роботами необхідно залишити плити в приміщенні, в якому вони будуть в подальшому експлуатуватися, що б монтаж проводився в тому стані матеріалу, в якому він буде весь наступний час. Додатково знімати штукатурку, старі шпалери або інший декоративний шар зовсім не обов'язково.

Кріпити панелі потрібно на заздалегідь підготовлений каркас з дерев'яних рейок, покладених перпендикулярно напрямку монтажу. Залежно від дизайнерського рішення плити укладається будь-яким способом, навіть ялинкою, хоч на стіни, хоч на стелю. Під час робіт можна самостійно вирізати отвори під розетки або округляти кути, головне стежити за тим, щоб не почало розшаровуватися ламіноване покриття і кромка. Якщо потрібне додаткове декорування - можна без проблем покрити зверху лаком.


Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,