Шпаклівка стін: поради від фахівців

Практично всі роботи, пов'язані зі станами або стелями, передбачають попередню обробку і підготовку поверхні. Така поверхня надалі збільшує якість наступних декоративних робіт і зменшує витрачені час і матеріальні ресурси. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що і професійний будівельний майстер, і новачок, який вперше затіяв вдома ремонт, вирішивши його робити своїми руками, просто зобов'язаний знати і розуміти, як правильно шпаклювати стіни.

Для шпаклювальних робіт передбачені як різні види матеріалу, так і різновиди спеціального інструменту для таких робіт. Виходячи з виду поверхні з якої потрібно буде працювати слід підібрати потрібну технологію і використовувати спеціальні прийоми, які застосовуються в певних випадках. Інтернет магазин Будмакс докладно розповість і дасть відповіді на найпопулярніші питання, пов'язані зі шпаклювальними роботами.


Навіщо взагалі шпаклювати?

Основне завдання шпаклівки та робіт з нею - це забезпечити максимально рівну поверхню. Навіщо рівна поверхня? Така основа буде дуже зручною для подальшої декоративної обробки, будь то шпалери, фарбування або облицювання плиткою. Крім того, оштукатурена поверхню підвищує адгезію фінішного декоративного шару до основи.

Чи обов'язково шпаклювати стіни?

Якщо плиткою можна приховати якісь нерівності, то забарвлені або покриті шпалерами нерівні стіни будуть дуже помітні під час подальшої експлуатації приміщення і будуть постійно кидатися на очі. Це ж стосується і декоративних панелей, точно так же, як і з плиткою, якщо передбачається такий кінцевий декоративний шар - шпаклювати стіни не обов'язково.

Як навчитися шпаклювальним робіт?

Якщо постало таке питання, значить ремонт вже зовсім близько і кращий спосіб швидко освоїти навички - це поєднання теорії та практики. Теоретичні основи ми розповімо, а практикуватися вже можна на власних стінах, попутно виконуючи шпаклювальні роботи. Доводити вирівнювання шару можна до потрібного рівня, поки матеріал не почне тверднути. Не варто відразу братися за складні проекти, з великою кількістю вигинів і хвиль, найкраще набити руку на плоских поверхнях.

Чим шпаклювати стіни і стелі?

Найголовніше, що відноситься до будь-якого матеріалу - для роботи необхідно купити шпаклівку якісну, адже від цього залежить і довговічність покриття, і зручність в роботі з матеріалом. Класичним видом робіт є комбінація двох видів матеріалу: стартовою і фінішної шпаклівки.

  • Стартова шпаклівка - це перший шар, який наноситься на підставу, ще його називають чорновим, він потрібен для попереднього вирівнювання великих нерівностей і тріщин.
  • Фінішна шпаклівка наноситься поверх стартовою і з її допомогою вже можна домогтися максимально рівній поверхні готової для подальшого використання.
  • Так само існують і універсальна шпаклівка, ціна якої значно вище, але зате можна використовувати лише вид матеріалу для робіт.

Не варто забувати і про інструмент, їм повинно бути легко управляти, а також зручно лежати в руці.

До речі, іноді зустрічаються назви шпаклівка і шпаклівка - це один і той же матеріал, просто перший використовується професіоналами, можливо через те, що таку назву застосовується в Гості.

Як обробити кути стін?

Це одна з перших складнощів, з якою стикається новачок в обробних роботах, коли пробує шпаклювати стіни і стелю. Кути бувають внутрішніми і зовнішніми, підхід до них різний.

  • Для внутрішніх потрібен якісний інструмент, без якого складно буде обійтися і рівно виконати роботи. Знадобляться спеціальні маяки, перфоровані кути, правило, рівень. Для стандартних кутів цей процес не повинен забрати багато сил і часу, а ось для кутів з великими дефектами може знадобитися більше зусиль, але найголовніше - використовувати необхідний інструмент і допоміжний витратний матеріал.
  • Внутрішній кут шпаклюється стандартним шаром: наноситься стартовий шар, а потім фінішний. Вирівнюється матеріал за допомогою шпателя з широким лезом і правила. Так само існує шпателі, виготовлені спеціально для робіт з внутрішніми кутами, які будуть дуже корисні, якщо Ви вперше зіткнулися з таким завданням, професійні ж будівельники дуже рідко вдаються до його використання.

Як шпаклювати гіпсокартон?

Гіпсокартонні системи сьогодні дуже поширені в будівельних оздоблювальних роботах, по суті Ви отримуєте нові, ідеально гладкі стіни, за невеликим винятком - це стики плит і місця їх кріплення (головки саморізів). Ось ці дефекти і вирівнюються шпаклівкою:

· Стики закладаються за допомогою стрічки серпянки і двох розмірів шпателя, широким і середнім. З'єднання плит армуються стрічкою, шпателем поменше наноситься матеріал на бажану довжину стику, а потім широким інструментом все остаточно загладжується. Слід бути уважним і, якщо помічений відокремився картон від гіпсового сердечника - його слід відшарувати по всій неміцно прилеглої площі і акуратно зрізати ножем під корінець, зазвичай це смуга не більше сантиметра. Якщо пропустити подібні дефекти - це чревато відшаруванням не тільки картону, а й шпаклівки, а також утворення міхурів.

· На місця кріплення саморезов найкраще наносити матеріал хрестоподібним методом: спочатку уздовж, потім поперек. Цей спосіб найкраще заповнить як канавку капелюшки, так і повністю приховає головку кріпильного вироби.


Чи потрібна шпаклювання оштукатурених стін?

У цьому питанні дуже багато залежить безпосередньо від якості штукатурки, а також якості проведеної роботи. Якщо вдалося отримати дуже рівну поверхню, то можна і не шпаклювати, але слід так само розуміти якою буде наступний шар. Наприклад, якщо кінцевий фінішний шар декору - це важкі вінілові шпалери з орнаментом і малюнком, то на незначні подряпини можна і не звертати уваги, а ось якщо передбачається фарбування, особливо глянсове - то кожна нерівність буде відливати додатковими відблисками, через що шпаклювати перед такою обробкою просто необхідно.

Як ошпаклевать перед фарбуванням?

Під фарбу ошпаклевать стіни досить скрутні, оскільки потрібні не просто рівні, а ідеально рівні поверхні. Дефекти потрібно прибирати знову і знову все, навіть малопомітні, поки не буде досягнутий необхідний результат. Для цього використовується шпатель для нанесення матеріалу, а після його схоплювання - наждачний папір з дрібним зерном, за допомогою якої ретушуються нерівності, виводиться рівна площина.

Чим шпаклюються стіни під шпалери?

Перед поклейка шпалер рекомендовано використовувати кілька шарів стартовою шпаклівки. Потрібно брати до уваги, що кожному з них потрібен час, щоб підсохнути, перед наступним нанесенням нового шару. Поєднання шарів повинно бути рівномірним, кожен з них повинен бути досить тонким і нанесеним на підготовлену поверхню. Не варто забувати попередньо грунтують поверхні перед нанесенням шарів. Поверх стартовою наноситься фінішна шпаклівка , який в подальшому шліфується наждачним папером. Рельєфні і важкі шпалери можуть приховувати незначні нерівності.


Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,