Поради по роботі з OSB плитами під час ремонту та будівництва

Плита ОСБ отримала величезне поширення в багатьох будівельних і виробничих сферах через свого високої якості, надійності і широкого спектру застосування. Виробляються орієнтоване-стружкові плити з сильно спресованих хвойних трісок зі сполучною речовиною. Стружка укладається в кілька шарів (кількість залежить від товщини плити), при чому кожен шар укладається в іншому напрямку, ніж попередній - такий метод додатково зміцнює отриманий матеріал, надаючи йому підвищену міцність на навантаження. OSB плити не містять порожнечі всередині матеріалу, в ньому немає сучком і з часом вони не розшаровуються, крім того - навіть від впливу вологи форма плити буде незмінна. Тому, такий матеріал можна з упевненістю назвати міцним, надійним, легким в обробці і використанні. Використовується він у великій кількості будівельних процесів,

1. Підбір потрібного виду OSB плити

Перед проведенням будь-яких робіт, в які входять використання OSB, потрібно обов'язково визначитися з такими факторами подальшої експлуатації: якою буде вологість під час експлуатації і рівень навантаження на матеріал. Відповівши самому собі на ці питання, можна з упевненістю купити OSB , яке прослужить довгі роки.

Виходячи від вологості варто визначитися з типом плит, їх всього 4, і вони маркуються цифрою в кінці назви. Розташовуються в порядку зростання, від гидрофобной і не міцною до самої водостійкою і міцною. OSB 1 - перший тип плит застосовується тільки в сухих приміщення, з низькою вологістю повітря і без сильних навантажень на плиту, наприклад для обшивки стін. А ось OSB 2 хоч і використовується в приблизно таких же умовах і так само боїться води, але вже здатний витримувати навантаження, використовуються такі плити для споруд, що несуть навантаження. Наступний тип, OSB 3 , найпопулярніший на сьогоднішній день на ринку матеріал - це золота середина по співвідношенню ОСБ цінаі властивості: такі плити вже вологостійкі і досить міцні, щоб витримувати навантаження. Заключний тип з маркуванням OSB 4 є найміцнішим і самим вологостійким з усієї лінійки продукції, застосовується в зовнішній обробці або в місцях частого контакту з водою і вологістю.

Визначившись з потрібним типом ОСБ слід перейти до наступного важливого вибору - товщина плити, адже їх існує безліч, починаючи від 9 мм і закінчуючи 25 мм. Вибирати потрібну слід виходячи з передбачуваного навантаження на плити в моменти подальшої експлуатації. Наприклад, при покрівельних роботах, а також обшивці каркасів - навантаження не значна і найкраще використовувати товщини матеріалу від 9 до 12,5 мм, а ось при роботах зведення перекриття між поверхами потрібно плита товщі - від 15 до 19 мм. На сьогоднішній день плити дуже часто використовуються для чорнових підлог на лагах. Якщо OSB застосовується для таких робіт - то слід звернути увагу на відстань між брусками і чим воно буде більше, тим товщину плити потрібно збільшувати, наприклад, з відстанню в 25 см плити необхідно класти товщиною не менше 9 мм,

Ефективність проведеної роботи безпосередньо залежить від обраного типу і його товщини.



2. Підготовка плит перед проведенням робіт

Перед майбутніми роботами фахівці рекомендують привезти використовувані матеріали на будмайданчик за кілька днів, що б матеріал акліматизувався, полежав і звик до умов подальшої його експлуатації, крім того, плити будуть використовуватися вже в тому стані, в якому вони будуть знаходитися весь наступний час. Під час зберігання матеріалу, не слід піддавати його шкідливому, надлишкового впливу вологи і води, наприклад, від впливу атмосферних опадів найкраще накрити плівкою. Так само перед самим застосуванням рекомендують додатково обшліфувати стики плит.

3. Обробка матеріалу

Іноді потрібно просвердлити, розкроїти або фрезерувати плити ОСБ - все це можна з ними проводити, але слід просто пам'ятати деякі рекомендації при проведенні таких робіт з даним матеріалом:

  • використовувати ріжучий інструмент слід тільки зі свердлами з твердого сплаву
  • розкроїти плиту можна не тільки електроінструментом, а й з використанням ручного
  • під час роботи плити повинні бути надійно зафіксовані
  • необхідно налаштувати інструмент так, щоб швидкість його роботи була на помірному режимі

4. Монтаж ОСБ

Прикріпити матеріал найкраще буде шурупами, скобами, а також цвяхами без гладкого стрижня. Загалом, придатні будуть ті ж кріпильні з'єднання, які використовуються при роботі з деревом, хіба що їх довжина повинні перевищувати 50 мм. Монтаж OSB плити на поверхню починають з верхньої частини, точніше з її середини, і просуваються вниз, а також в сторони.

Так само потрібно залишати зазор між плитами, при більшості робіт він становить 3 мм, коли стикуються плити з рівними краями. Але є винятки, де потрібно його збільшити - при укладанні плит на підлогу відстань між першою плитою і стіною повинна бути 15 мм, а зазор під час обшивки стін, між фундаментом і плитою становить 10 мм.

5. Використання лакофарбової продукції

Обробкою для плит може бути фарба або лак, з ними немає жодних певних обмежень або застережень. Основа з ОСБ відмінно покривається безліччю фарб на різних умовах.

6. Поєднання ізоляції і OSB

Якщо використовувати плити для обшивки фасадів будівель, то логічним постає питання «як же бути тепер з утепленням?». Теплоізоляція та ОСБ прекрасно поєднуються, особливо з мінеральною ватою. На зовнішню частину будівлі спочатку наноситься обшивка з плит, а поверх уже монтується утеплювач.

У самому низу, біля основи споруди, є стик між фундаментом і плитою, який так само характеризується зазором, якщо матеріал монтувався за технологією. Це відстань рекомендується додатково гідроізолювати - з цим відмінно впораються матеріали, в складі яких є бітум.

7. Зберігання плит OSB

Існують ряд вимог до зберігання матеріалу, якщо їх дотримуватися - плити довго будуть володіти своїми властивостями, чекаючи свого використання:

  • Потрібно повністю виключити вплив води на матеріал (це можуть бути атмосферні облогові або виділення з грунту)
  • Крім води, так само неприпустимо вплив надмірної вологи
  • Забезпечити хорошу вентиляцію
  • Плити укладаються плазом один на одного на рівні поверхні, це може бути піддон або решітка з дерева. Не допускається складування плит на грунт.

Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,