Монтаж даху з OSB 3

Область застосування плит OSB / QSB

Перш за все, це все галузі будівництва. Пристрій суцільного решетування під всі види покрівлі та покриттів для підлоги, обшивка стін і стель, в тому числі декоративна ( OSB / QSB не виділяють в повітря формальдегідів), створення знімної опалубки. (Рис. 1)

Область застосування ОСП
Мал. 1. Використання OSB / QSB

Матеріал ОСП незамінний в мансардному будівництві. У Північній Америці плити OSB / QSB - конструктивна основа для всього коттеджного будівництва, виконує роль каркаса в будь-якому елементі будівлі. (Рис. 2)

  • покрівля (OSB / QSB як суцільного решетування під гнучку бітумну черепицю, фальцевую покрівлю);
  • облицювання стін, підлоги і стелі за допомогою OSB / QSB;
  • OSB / QSB плити застосовуються в каркасному житловому будівництві;
  • OSB / QSB плити застосовуються в якості підкладки під паркет, ламінат;
  • OSB / QSB використовується в багаторазових опалубки.
Використання OSB

Мал. 2 Області застосування OSB / QSB

Технологія монтажу даху за допомогою OSB-3 / QSB

Перед монтажем OSB / QSB слід переконатися, що кроквяні ноги або решетування утворюють рівну поверхню. Викривлені або нерівні кроквяні ноги вплинуть на остаточний вигляд даху і ускладнять монтаж ОСП (наприклад, при великій нерівності може не вийти зістикувати з'єднання "гребінь-паз" по всій довжині плити). ОСП плити (ОСБ), які промокли під дощем, слід залишити до повного висихання і оберегти від біологічної корозії перед тим, як буде покладена черепиця, покрівельні листи, терморубероід або гонт. Необігріваємих простір під підлогою або горище повинні бути добре вентильовані. Вентиляційні отвори повинні становити не менше 1/150 всієї горизонтальної поверхні.

Найбільша експлуатаційна навантаження має припадати на довгу головну вісь ОСП плити. З'єднання коротких країв ОСП плити завжди має бути на підпорах даху (стін або підлоги). Довгі краю повинні доводитися на допоміжні опори, мати з'єднання "гребінь-паз" або з'єднання Н-образними скобами. Між ОСП плитами з прямими краями слід залишити дистанційний зазор хв. 3 мм, щоб дати плиті можливість змінювати розміри при зміні температурних умов. OSB 3 Плита повинна бути покладена на не менше ніж двох опорах, при цьому з'єднання плит також повинні доводитися на опори. Під час кріплення ОСП плити, робочі повинні стояти на стропільних балках або обрешітці, дотримуючись правил безпеки. (Рис. 3)

Мал. 3 Кріплення плит OSB на даху OSB / QSB

 

Таб. 1 Таблиця попередньої оцінки залежності відстаней між кроквяними ногами або решетуваннями і товщиною застосовуваної плити для дахів з нахилом більше 14 градусів.
   Відстань між кроквяними ногами або решетуваннями, мм.  
 
  600     800     1000  
  Рекомендована товщина плити, мм.
 
12 15 18


Якщо в конструкції даху є отвори для димоходів, то обшивку даху необхідно відсунути від димоходу на відстань відповідно до прийнятих будівельними нормами. Для кріплення плит OSB на даху слід використовувати цвяхи довжиною 51 мм спіральні або від 45 мм до 75 мм кільцеві. Цвяхи вбиваємо кожні 30 см на стропильних ногах або риштуваннях і кожні 15 см на з'єднаннях плит. Відстань від цвяха до краю плити OSB 3 не повинно бути менше, ніж 1 см.

УВАГА!

Плити OSB / QSB плити повинні застосовуватися згідно з проектом, який відповідає вимогам відповідних Державних будівельних норм і правил.
В інших випадках застосування, що не наведені в даній інструкції монтажу необхідно консультуватися з заводом-виробником.
 


Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,