Монтаж підвісних стель

Вступ

    Підвісні стелі застосовуються всередині приміщень будь-якого призначення з метою підвищення архітектурно-естетичних і акустичних якостей приміщення, для пристрою прихованої проводки інженерних комунікацій і т.д. Перевагами підвісних стель є індустріалізація і швидкість монтажу, наявність вільного простору для розміщення інженерних мереж, широкі можливості дизайну інтер'єрів; стабільність і хороша стійкість при динамічних впливах, вібраціях; виключення робіт по підвісці світлових приладів за рахунок пристрою світильників, інтегрованих в підвісну стелю, а також екологічна чистота.

    У зв'язку з різноманітністю конструктивних і дизайнерських рішень підвісних стель вибір типу конструкції повинен прийматися з урахуванням всіх вимог, що пред'являються до приміщень в частині дизайну інтер'єру, акустики, світлотехніки, вентиляції, а також вартості системи.

    У даних методичних матеріалах розглянута технологія влаштування підвісної стелі (типу Armstrong або AMF). У порівнянні з аналогами, дана технологія забезпечує:

 • виняткову легкість і швидкість монтажу при повному виключенні «мокрих» процесів;
 • можливість швидкої заміни елементів стелі або зміни їх розташування;
 • вільний доступ до комунікацій, розташованим в просторі над підвісною стелею;
 • готову до експлуатації поверхню підвісної стелі відразу послу монтажу;
 • відсутність необхідності в підготовці поверхні стелі;
 • високі експлуатаційні властивості (довговічність, звукопоглинання, вогнестійкість);
 • найширші можливості дизайну шляхом вибору плит потрібного кольору, текстури і рельєфу, можливість створення «елітних» стель;
 • можливість застосування в приміщеннях з високою вологістю (до 100%);
 • зниження ваги конструкції;
 • простоту інтеграції будь-яких інженерних систем, аж до систем пожежогасіння.

    Недолік системи - підвищена вартість в порівнянні з гіпсокартонними стелями (проте істотно менша в порівнянні, наприклад, з натяжними стелями).

    З конструктивної точки зору, підвісні стелі складаються з підвісної системи і стельових мінеральних плит, просто укладаються в осередку змонтованої конструкції. Змінюючи тип стельових плит і устаткування (світильників, елементів вентиляції та протипожежних систем), можна отримувати найрізноманітніші дизайнерські рішення підвісних стель при повній відповідності будь-яким вимогам в частині звукоізоляції, вогнестійкості, світловідбивання, водостійкості і т.д.

Опис технології

    Починати монтаж підвісної стелі слід по завершенні прокладки всіх комунікацій, які передбачається розмістити над фальшстелею, так як їх прокладка після монтажу системи хоча і можлива, але менш зручна. Стельові плити перед установкою бажано витримати 24 години в тому приміщенні, де буде проводитися монтаж. Приміщення повинно бути сухим, заскленим і, бажано, опалювальним.

    Технологія пристрою підвісних стель полягає в загальному випадку з наступних етапів: розмітки стелі, монтажу підвісної системи, установки стельових плит (рис. 1).

Технологічна схема пристрою підвісної стелі

Мал. 1. Технологічна схема пристрою підвісної стелі.

    Розмітка стелі. Попередньо рекомендується обмірять приміщення за допомогою рулетки [ 11 ] і скласти план на папері. Стеля слід монтувати таким чином, щоб неповні (обрізані) плити на протилежних сторонах кімнати мали однаковий розмір. Для обчислення розміру крайніх плит можна скористатися наступною формулою: ширина (довжина) приміщення ділиться на довжину плити (як правило, 0,6 м) без остачі, потім до залишку ділення додають розмір плити і результат ділять на 2. Виходить розмір крайніх плит (рис. 2). У разі ж, якщо залишок від ділення ширини приміщення на розмір плити перевищує половину розміру плити (більше 0,3 м), можливий інший варіант: неповні плити (обрізки) розташовують над входом в кімнату, а біля протилежної стіни розміщують цілі плити.

Розрахунок розміру плит, що примикають до стін

Мал. 2. Розрахунок розміру плит, що примикають до стін.

    При розмітці горизонталі майбутньої стелі необхідно поставити на будь-якій стіні приміщення першу відмітку на потрібній відстані від підлоги або існуючого стельового перекриття з урахуванням того, щоб вмонтовується система закрила собою всі верхні комунікації і виступи стельового перекриття. У разі їх відсутності і при бажанні розмістити поверхню фальшстеля на мінімальній відстані від існуючого стельового перекриття, обов'язково слід попередньо виміряти висоту всіх вбудованих аксесуарів (в першу чергу світильників) і врахувати необхідність їх розміщення при визначенні мінімально можливої ​​відстані між фальшстелею і існуючим перекриттям. При цьому мінімальна відстань від стелі становить 120 мм (виходячи із забезпечення можливості демонтажу плит).

    Після нанесення першої позначки вона проектується на всі стіни приміщення таким чином, щоб отримані позначки легко було з'єднати горизонтальною лінією за допомогою лінійки [ 12 ] і фарбувального шнура [ 13 ]. Щоб поверхня фальшпотолка не повториться нерівностей і ухилу підлоги або стельового перекриття, проекцію слід здійснювати за допомогою рівня-рейки [ 14 ], узявши за основу першу оцінку, а не відкладаючи однакові відстані від підлоги або існуючого стелі. Після того, як по всіх стінах приміщення буде проведена пряма лінія, що позначає горизонтальний рівень майбутньої поверхні підвісної стелі, можна приступати безпосередньо до монтажу системи. При розмітці положення підвісів [ 2] Слід враховувати, що загальна кількість підвісів становить приблизно половину відносини площі приміщення до площі стельової плити, тобто в середньому 2 ... 4 підвісу на рейку.

    Монтаж підвісної системи (рис. 3) починається з кріплення до стін (вздовж отриманої горизонтальної лінії) спеціального L-образного пристінкового профілю [ 3 ], що входить в комплект системи підвісної стелі. Для нарізки профілю під потрібний розмір використовують ножівку по металу [ 15 ] або «болгарку» [ 16 ]. Кріпити профіль необхідно так, щоб він утворював «полицю», звернену лицьовій (пофарбованої) стороною вниз. Кріпильні елементи (як правило, дюбелі [ 6 ] з розрахунку 2 шт. На погонний метр) підбирають відповідно до матеріалу стіни. При цьому отвори в конструкціях просвердлюють з використанням дриля / перфоратора [ 17 ] з набором свердел [ 18], Дюбель з шурупом встановлюється за допомогою молотка [ 20 ], викрутки [ 21 ] або електрошуруповерт [ 22 ]; можна також використовувати монтажно-поршневий пістолет [ 23 ].

Загальна компоновка підвісної системи

Мал. 3. Загальна компоновка підвісної системи.

    Далі на стелю відповідно до розмітки встановлюють підвіси [ 2 ] за допомогою дюбелів [ 6 ] (із застосуванням тих же інструментів, що і для установки пристінкового профілю). В якості альтернативи стандартним підвісів (для здешевлення) допускається підвішувати каркас стелі за допомогою дроту: як кріпильних елементів застосовують шурупи з кільцем або крюком, до яких кріпиться випрямлена дріт (при цьому слід робити не менше трьох петель).

    Наступний крок - монтаж направляючих профілів системи. Всі вони мають форму перевернутої букви «Т», але розрізняються по довжині. Основний (довгий) профіль [ 4 ], довжиною 3,7 м, має прорізи, а проміжний (короткий) [ 5 ], довжиною 0,6 або 1,2 м, закінчується з обох сторін невеликими виступами, в які при монтажі вставляються в прорізи довгих профілів. В результаті утворюється решітка з напрямних профілів з розмірами осередку 600х600 або 600х1200 мм в залежності від самого початку обраної конфігурації стелі. При цьому існують три можливі послідовності установки основних і проміжних напрямних профілів (рис. 4), що впливає на кінцевий витрата матеріалів (третя схема використовується в основному для вузьких проходів).


Можливі схеми (послідовності) монтажу основних і проміжних напрямних профілів Можливі схеми (послідовності) монтажу основних і проміжних напрямних профілів Можливі схеми (послідовності) монтажу основних і проміжних напрямних профілів

Мал. 4. Можливі схеми (послідовності) монтажу основних і проміжних напрямних профілів.

    У будь-якому випадку, першими встановлюються основні (довгі) борти [ 4 ], які спираються на підвіси [ 2 ] (останні вставляються у відповідні отвори основного профілю, рис. 5, а) і, обрізаним краєм, на полиці пристінкового L-образного профілю [ 3 ] (рис. 5, б). На кінцях основні профілі мають замок, що дозволяє легко і швидко з'єднати внахлест два профілі, форма прорізи забезпечує швидку і акуратну збірку (рис. 6, а). Відстань від основного профілю до пристінкового L-образного профілю [ 3 ] не повинно перевищувати 0,6 м. Далі, відповідно до обраної схеми, перпендикулярно основним встановлюють проміжні (поперечні) профілі [ 5], Що мають на кінцях замок, який при з'єднанні поперечних профілів з несучими забезпечує жорсткість конструкції (рис. 6, б). Поперечні профілі вставляють справа друг від друга в прорізи несучих профілів і легким зусиллям всувають до упору (рис. 6, в). Відстань між поперечними профілями відповідає розміру стельової плити.

спирання на підвіс пристінковий кутовий профіль
а) б)

Мал. 5. Встановлення основних напрямних профілів: спирання на підвіс (а) і на пристінковий кутовий профіль (б).

зчленування відрізків основного профілю конструкція замку на проміжному (поперечному) профілі вставка поперечних профілів в пази основних
а) б) в)

Мал. 6. Стиковка профілів: зчленування відрізків основного профілю (а), конструкція замка на проміжному (поперечному) профілі (б), вставка поперечних профілів в пази основних (в).

    Змонтований каркас вивіряється рівнем [ 14 ], при необхідності проводиться регулювання висоти підвісів.

    Установка стельових плит. Після складання решітка просто заповнюється стельовими плитами [ 1 ] і необхідними аксесуарами, що укладаються на утворилися «полички» (зрідка використовують плити з пазогребеневі системою, що вставляються в пази один одного). Монтаж починають з середини приміщення. Укладання плит слід виконувати в напрямку, зазначеному стрілкою на зворотному боці плит. Неповні плити (примикають до стін) обрізають за місцем за допомогою шпалерного ножа [ 24 ]. Спосіб установки світильників [ 7 ] залежить від їх типу: растрові встановлюються замість стельових плит, а точкові - монтуються (вставляються) в стельові плити, при цьому отвори під них вирізаються за допомогою дрилі [ 17 ] і фрез [ 19] Відповідного діаметру.

    При необхідності підвищення звукоізоляційних і протипожежних властивостей підвісної стелі поверх змонтованої металевої конструкції перед монтажем стельових плит укладається ізоляційний матеріал [ 8 ], але при цьому кількість підвісів має бути збільшено.

Використовувані матеріали і їх основні характеристики

    При влаштуванні підвісної стелі використовують такі основні матеріали:

 • стельові мінеральні плити [ 1 ];
 •  елементи підвісної системи: підвіси [ 2 ], кутові (пристінкові) L-образні профілі [ 3 ], Т-образні основні (напрямні) [ 4 ] і проміжні (поперечні) профілі [ 5 ];
 • дюбелі [ 6 ].

    Крім того, можуть бути затребувані допоміжні та витратні матеріали:

 • світильники (растрові або точкові) [ 7 ];
 • плитний або рулонний ізоляційний матеріал [ 8 ];
 • змінні леза до ножівки по металу [ 9 ];
 • змінні диски до «болгарки» [ 10 ].

    На вітчизняному ринку найбільшим чином представлені порівнянні за ціною системи підвісних стель торгових марок «Armstrong» і «AMF» , перша з яких є і світовим лідером. При цьому слід зазначити, що відмінності цих марок в основному стосуються стельових мінеральних плит, в той час як підвісні системи практично ідентичні. Крім того, системи підвісних стель пропонують виробники мінераловатних виробів (наприклад, Rockwool і Isover), а також ряд інших виробників.

    При виборі матеріалів для підвісної стелі слід вибирати всі комплектуючі підвісної системи одного виробника, що гарантує 100% -ву сумісність.

    Якість підвісних стель одній ціновій категорії можна порівняти між собою, тому, якщо є бажання придбати продукт однієї тієї марки, яка на даний момент відсутній на складі, потрібно розуміти, що різниця між якістю систем одного цінового діапазону незначна, тому можна придбати аналогічний продукт іншої торгової марки , що є у продажу.

    Стельові мінеральні плити

    Стельові плити для систем підвісних стель випускаються з екологічно чистого мінеральної сировини (як правило, на мінераловатної або гіпсовій основі). Спектр випускаються плит надзвичайно різноманітний, і вибір тих чи інших рішень обумовлюється трьома критеріями: умовами експлуатації, дизайнерськими міркуваннями, ціновим діапазоном. Саме стельові плити в основному визначають як функціональні властивості (вологостійкість, пожежостійкість і т.д.), так і естетичне сприйняття підвісної стелі. Нижче перераховані основні характеристики, що впливають на вибір стельових плит.

    Функціональне призначення і цінова ніша. Стельові плити зазвичай поділяють на три категорії:

 • - економічні (універсальні) - найбільш дешеві вироби, рекомендовані для більшості об'єктів, при відсутності специфічних вимог в частині експлуатаційних властивостей або дизайну;
 • - функціональні - вироби спеціального призначення: акустичні, гігієнічні, вологостійкі, вогнезахисні і т.д .;
 • - дизайнерські - найкрасивіші і найдорожчі вироби, що дозволяють створювати індивідуальний дизайн інтер'єру за рахунок комбінації кольорових піт, плит з певним малюнком, а також використання різних текстур, крайок і геометричних ліній.

    Розмір плит становить в переважній більшості систем 600? 600 або 1200? 600 мм і визначається виключно дизайнерськими міркуваннями.

    Матеріал основи - як правило, мінеральна вата або гіпс. Зрідка використовуються більш дорогі дерев'яні або металеві плити, а також гнуться плити з м'якого волокна. У будь-якому випадку, матеріал основи повинен забезпечувати екологічну чистоту і пожежна безпека підвісної стелі.

    Фактура і колір плит надзвичайно різноманітні: кожен виробник пропонує десятки варіантів оформлення лицьової поверхні і колірної гами плит. Як правило, дорожчі вироби мають більш багатий декор, в окремих випадках дозволяє створювати унікальні рішення інтер'єру (рис. 7). Вибір фактури і кольору визначається необхідним співвідношенням ціни і естетики. Рекомендується вибирати дизайн плит по каталогу або по прикладеним зразкам.

Приклади можливостей дизайну плит «елітних» підвісних стель Приклади можливостей дизайну плит «елітних» підвісних стель

Мал. 7. Приклади можливостей дизайну плит «елітних» підвісних стель.

    Форма крайок визначає ширину видимого шва на готовому підвісній стелі і таким чином є елементом дизайну. У той же час, плити з особливою формою крайок (не прямокутна) одночасно полегшують їх демонтаж при необхідності але, як правило, є більш дорогими. У табл. 1 наведені найбільш використовувані типи крайок. Слід зазначити, що деякі види плит випускаються тільки з певними крайками (це можна перевірити по каталогам фірм-виробників).

    Вологостійкість. Стандартні плити призначені для експлуатації в приміщеннях з відносною вологістю повітря до 70% (при підвищеній вологості відбувається розбухання і деформація плит, поява плям на поверхні). Для експлуатації у вологих приміщеннях (санвузлах і т.д.) розроблені більш дорогі вологостійкі вироби, які можуть експлуатуватися при вологості до 90 ... 100%. Поверхня деяких вологостійких плит допускає можливість застосування вологого прибирання.

    Пожежна безпека . Завдяки своїй мінеральної природі, стандартні стельові плити відносяться до негорючих або важкогорючих матеріалів. У приміщеннях з підвищеними вимогами по вогнестійкості застосовують спеціальні вогнестійкі і димонепроникні системи з межею вогнестійкості до 30 ... 90 хвилин.

Таблиця 1. Основні типи крайок стельових мінеральних плит.
 №   Назва *  шов  Тип кромки  підвішування
 1  Board  Відомий, 24 мм
 В змонтованому вигляді стелю має рівну поверхню
 2  Tegular  Відомий, 24 мм
 В змонтованому вигляді стельові плити виглядають "утопленими" в підвісну систему
 3  MicroLook  Відомий, 15 мм
 В змонтованому вигляді стельові плити виглядають "утопленими" в підвісну систему
 4  SL2  Напівсхована
 Плити з подовженою борозенкою на кромці, за рахунок якої є швидкий доступ до простору над стелею 
 5  K4C4  прихований

    * Термінологія марки Armstrong.

    Акустичні властивості стельових плит, а саме звукопоглинання (зниження шуму всередині приміщення і придушення луни) і звукоізоляція (зниження рівня шуму, що проникає ззовні), перевершують інші технології обробки стель. Коефіцієнт звукопоглинання плит знаходиться в межах від 0,3 для дизайнерських і 0,45 для стандартних виробів економ-класу до 0,7 ... 0,9 для спеціальних акустичних плит, тобто вибір стельових плит за даним критерієм має здійснюватися з урахуванням відповідних вимог проекту . При необхідності ще більшого підвищення акустичних властивостей в міжстельовому просторі може додатково укладатися звугоізоляціонний матеріал (плити або рулони з мінеральної або скловати).

    Світловідображення і відсутність відблисків залежить від кольору і способу обробки поверхні, що відбивається в різниці вартості виробів. Стандартні плити економ-класу характеризуються світловідображення в межах 0,75 ... 0,80, більш якісні і більш дорогі вироби - до 0,92.

    Довговічність і надійність стельових плит нерозривно пов'язані з вартістю і проявляються як при монтажі (відсутність відколів), так і в процесі експлуатації (стабільність кольору, відсутність тріщин, можливість вологого прибирання поверхні). Слід звертати увагу на термін гарантії, що надається виробником (в окремих випадках - до 10 ... 30 років).

    Елементи підвісної системи

    Для забезпечення сумісності всіх елементів підвісної системи і щоб уникнути проблем при монтажі настійно рекомендується вибирати всю підвісну систему одного виробника в комплексі. У свою чергу, основними критеріями вибору конкретної підвісної системи є несуча здатність і дизайнерські міркування.

    Каркас підвісної системи звичайних підвісних стель розрахований на експлуатаційну навантаження в межах 3,5 ... 6,0 кг / м 2 , що є достатнім для витримування ваги самого каркаса, стельових плит, ізоляційного матеріалу (при необхідності) і звичайних світильників. У разі необхідності монтажу значної кількості додаткового обладнання на підвісну систему слід зменшити крок підвісів або вибрати спеціальну міцнішу конструкцію відповідно до рекомендацій виробника підвісної системи.

    Крім звичайних підвісних систем, існують спеціальні дизайнерські рішення, наприклад, лицьова (звернена вниз) поверхня профілів може бути оброблена під хром, під золото і т.д. Крім того, спеціальні підвісні системи потрібні в разі установки особливих дизайнерських стельових плит, наприклад, при використанні прихованої підвісної системи.

    Сама підвісна система складається з наступних металевих основних елементів (рис. 8): підвісів, L-образного пристінкового куточка, основного і проміжного (поперечного) профілів. Розрахунок кількості комплектуючих розписаний в розділі 3.

Елементи підвісної системи
Мал. 8. Елементи підвісної системи: 1 - основні напрямні довжиною 3,6 (3,7) м; 2, 3 - проміжні напрямні довжиною 0,6 або 1,2 м; 4 - пристінковий кутовий профіль довжиною 3,0 м; 5 - підвіс.

    Кріплення

    Для кріплення L-образного пристінкового уголкового профілю зазвичай використовують дюбелі (з шурупами) 6/35 або 6/45 [ 6 ], для кріплення підвісів - розтискні дюбелі. З іншого боку, вибір кріплення не є критичним і залежить в основному від матеріалу стіни або стелі.

Допоміжні матеріали

    Вибір світильників [ 7 ] (растрових або точкових, рис. 9) визначається дизайнером. Як виробники підвісних стель, так і виробники освітлювального обладнання пропонують широкий вибір виробів різної конструкції, потужності, дизайну і т.д. Аналогічно освітлювальних приладів, в підвісні стелі можуть інтегруватися і інші пристрої: елементи протипожежних або вентиляційних систем, ліфти для проекційного обладнання і т.д.

Світильники для систем підвісних стель: растровий Світильники для систем підвісних стель: точковий
а) б)

Мал. 9. Світильники для систем підвісних стель: растровий (а) і точковий (б).

    Ізоляційний матеріал [ 8 ] не є обов'язковим елементом, але його використання в ряді випадків забезпечує підвищену звукоізоляцію і вогнестійкість підвісної стелі (в разі відповідних вимог проекту). Для цих цілей використовують м'які мінераловатні або стекловатниє плити або рулони будь-яких виробників. Мінераловатні є більш екологічно чистими і вогнестійкими, стекловатниє мають кілька більш високими звукоізоляційні характеристики. Товщина ізоляційного матеріалу (в межах 50 ... 100 мм) приймається відповідно до проекту виходячи із заданого рівня звукоізоляції і ступеня вогнестійкості. Для застосування в підвісних стелях можна використовувати, зокрема, вироби наступних виробників і марок:

 • Rockwool Rockmin, Superrock, Rockton або Panelrock ;
 • Isover KT-11, KL-E або KL-A ;
 • Paroc UNS-37 ;
 • Ursa TWP (рекомендується) або DF35 ... 50, M11, П15 і т.д.

Розрахунки необхідних матеріалів і комплектуючих

    В першу чергу необхідно визначитися з площею стелі. Питома (на 1 м 2 стелі) витрата основних матеріалів визначається схемою (послідовністю) монтажу (див. Рис. 4). Витрата матеріалів може варіюватися в залежності від досвіду робочого, при ускладненні конфігурації стелі (пристрої вигинів, кутів і т.д.). Чим більше площа стелі, тим менш точні дані попереднього розрахунку. Орієнтовні витрати основних матеріалів наведено в табл. 2, однак з урахуванням технологічних втрат слід приймати на 5% більше.

Таблиця 2. Розрахунок кількості основних матеріалів при влаштуванні підвісної стелі (за даними Armstrong).

 №

 матеріал 

 Од.

Витрата матеріалу на 1 м 2 стелі в залежності від схеми монтажу (по рис. 4)
схема 1 схема 2 схема 3
 1  Несучий профіль L = 3700  м 1,68 0,84 0,84
 2  Поперечний профіль L = 1200  м - 1,68 1,68
 3  Поперечний профіль L = 600  м 1,68 0,84 0,84
 4  Подивись S-3  шт. 2,4 1,2 1,2
 5  Дюбель анкерний  шт. 2,4 1,2 1,2
 6  Кутовий профіль 19/24  м

Визначається периметром приміщення

 7  Дюбель  шт.

2 дюбеля на 1 пог. м уголкового профілю

 8  Стельова плита  м 2 1,0 1,0 1,0

    Розрахунок кількості допоміжних матеріалів проводиться виходячи з певного (відповідного) обсягу робіт (див. Рекомендації виробника тих чи інших допоміжних матеріалів).

Перелік матеріалів та інструментів

Список матеріалів та інструментів, необхідних для проведення робіт по монтажу підвісної стелі, наведено в табл. 3.

Таблиця 3. Список матеріалів та інструментів для монтажу підвісної стелі.
   Матеріал / інструмент  де використовується

Основні матеріали

 1  Стельові плити  Пристрій підвісної стелі
 2  Підвіси  Основа підвісної системи
 3  L-подібний пристінковий профіль  Основа підвісної системи
 4  Основні напрямні  Основа підвісної системи
 5  Проміжні напрямні  Основа підвісної системи
 6  Дюбелі  Кріплення пристінкового профілю і підвісів до стіни і стелі

Допоміжні матеріали

 7  Світильники (растрові або точкові)  Освітлювальні прилади
 8  Ізоляційний матеріал  Підвищення звукоізоляції і вогнестійкості стелі
 9  Змінні леза до ножівки по металу  Укорочення металевих профілів
 10  Змінні диски до «болгарки»  Укорочення металевих профілів

Інструменти і витратні матеріали

 11  Рулетка  Розмітка стелі
 12  Лінійка  Розмітка стелі
 13  Барвний шнур  Розмітка стелі
 14  Рівень-рейка  Контроль горизонтальності поверхні
 15  Ножівка по металу  Укорочення металевих профілів
 16  Кутошліфувальна машина ( «болгарка»)  Укорочення металевих профілів
 17  Дриль (перфоратор)  Свердління отворів
 18  Набір свердел  Свердління отворів під дюбелі
 19  Набір фрез (6, рис. 16)  Свердління широких отворів в стельових плитах
 20  Молоток металевий  Установка дюбелів
 21  Викрутка  Вкручування шурупів
 22  Електрошуруповерт (12, рис. 16)  Вкручування шурупів (варіант)
 23  Монтажно-поршневий пістолет  Вкручування шурупів (варіант)
 24  Ніж для шпалер (1, 2, рис. 16)  Розрізання стельових плит
 25  Драбина  Роботи з підвісною стелею

Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,