Облицювання стін панелями МДФ
Основні принципи монтажу стінових панелей:
- Кожну панель перед монтажем необхідно ретельно перевірити на наявність механічних пошкоджень, а також на розбіжність в колірних відтінках. Якщо панелі з ушкодженнями будуть укладені, фірма знімає з себе гарантійні зобов'язання. Пошкоджені панелі підлягають обміну в пункті продажу.
- Стінові панелі можна кріпити безпосередньо до несучої конструкції за допомогою цвяхів або шурупів, так як у них повинна бути можливість розширення і усадки. Панелі необхідно монтувати тільки за допомогою спеціальних скоб.
- Необхідно зберігати відступи 10-15 мм (т.зв. розширювальні шви) від стелі, підлоги і прилеглої стіни, оскільки панелі розширюються і звужуються під впливом змін температурного режиму і вологості в приміщенні.
Підготовка до монтажу:
- Перед монтажем панелі необхідно витримати в приміщенні, де вони будуть укладатися, не менше 48 годин (температура - 18-22 градуси Цельсія, вологість - не вище 70%).
- Поверхня, на яку будуть укладатися панелі, повинна бути сухою і рівною. Для кріплення панелей застосовується каркас з сухих дерев'яних рейок. Рейки шириною 4 см і товщиною 2 см необхідно прикріпити до стіни за допомогою дюбелів, перпендикулярно до напрямку настилания стінових панелей. Відстань між рейками - не більше 50 см. (Рис. 1). Якщо панелі монтуються на стелі або скосах, то відстань між рейками не повинно перевищувати 30 см. Отвори для вимикачів і розеток слід обрамляти спеціальними планками. (Рис. 2)
![]() |
![]() |
Рис.1 Підготовка для монтажу каркасу | Мал. 2 Кріплення каркаса |
Монтаж:
1. Панелі слід по черзі обрізати по довжині. Необхідно пам'ятати про розширювальних швах. Першу панель потрібно встановити вертикально, гребенем до стіни і прикріпити цвяхами до рейок. (Рис. 3)
![]() |
Мал. 3 Кріплення планок МДФ |
2. Панелі прикручується майже до самого краю, відступивши 10-15 мм, не більше, цього достатньо щоб не пошкодити край панелі, і не надто далеко від краю, так що все саморізи згодом сховаються під куточком. З боку паза, панель фіксується за допомогою кляймер. Міцність і надійність монтажу стінових панелей на кляймер досить висока. Нестабільність положення панелей, закріплених на кляймер, може бути викликана тільки неправильною установкою. В середньому для монтажу десяти квадратних метрів стінових панелей або вагонки потрібно 200 кляймер. До того ж кляймер дозволяє уникнути деформації лицьової поверхні панелей, створюючи непомітне оку місце кріплення. Кляймер, надівається на внутрішню частину паза, ту, яка зникне, і прибивається до рейки маленькими цвяхами. Наступна панель вже нікуди не прикручується, вона просто вставляється в паз, і з іншого боку, так само як і перша, закріплюється кляймерами. І ось так - все, крім останньої панелі. (Рис. 4)
![]() |
![]() |
![]() |
Мал. 4 Монтаж панелей МДФ на кляймери |
3. Досить рідко буває так, що стіна "закінчується" в акурат разом з останньою панеллю, зазвичай доводиться вставляти прирізок. Кляймери тут уже не допоможуть, так що цей прирізок, так само як і найперша панель, фіксується в кутку саморізами. Які як ми пам'ятаємо, закриються кутами. Останню панель слід ретельно підігнати до стіни, дотримуючись розширювальні відступи.
4. Для прикриття місць стикування панелей і розширювальних швів використовуються декоративні планки. (Рис. 5)
![]() |
Мал. 5 Використання декоративних планок |
Ну і пара слів про вугілля: стикувати куточки між собою, бажано під кутом 45 °, ріжуться вони дуже легко, можна ножицями по металу, можна малярським ножем, кому як зручніше. Щоб сам процес наклеювання пройшов чисто, клей (рідкі цвяхи), потрібно наносити не дуже товстим шаром, і прикладати куточок слід двічі - перший раз лише злегка притиснувши, так щоб клей виявився на обох поверхнях, після чого прибравши його і давши підсохнути 3-5 хвилин, прикласти вже ґрунтовно, притискаючи як годиться, так як від цього залежить міцність склеювання. Якщо все-таки "не пощастило", і клей видавився назовні - не потрібно намагатися прибрати його відразу. Ні сухою ганчіркою (тільки розмажете), ні з розчинником (і розмажете, і всю забарвлення з панелей змиєте). Краще перечекати до тих пір, поки не висохне повністю, після чого акуратно зріжте клей малярським ножем.
Примітки:
- Стінові панелі гігієнічні, їх легко містити в чистоті. Забруднення можна без зусиль видалити вологою ганчірочкою. Ні в якому разі не можна протирати панелі мокрою (НЕ віджатої) ганчірочкою, і тим більше, поливати водою. Для миття не можна використовувати господарські чистячі засоби, крім розчинених у воді.
- Намагайтеся не допускати впливу на панелі високих температур (допустима температура - не більше 60 градусів Цельсія). НЕ монтують панелі поблизу обігрівачів та інших Джерелом тепла!
Недотримання правил, що містяться в інструкції по монтажу стінових панелей, може привести до їх пошкодження. Пам'ятайте, що гарантія не поширюється на панелі, пошкоджені через неправильне монтажу або догляду!