Облицювання стін панелями ПВХ

    Інструкція монтажу

1. Асортимент панелей і оздоблювальних планок.

 • панелі з ПВХ типу «вагонка»
 • пластикові панелі з декоративною обробкою
 • пластикові панелі білі (глянцеві і матові)
 • для з'єднання панелей на різних поворотах на початку і в кінці збірки застосовуються оздоблювальні планки (молдинги). (Рис. 1) 
отделочніе планки

Мал. 1 Оздоблювальні планки

2. Підготовчі роботи

    З метою швидкого та якісного проведення монтажних робіт слід провести розрахунок необхідної кількості:

 1. Панелей, якими буде вестися обробка (в штуках).
 2. Оздоблювальних планок (молдингів) в погонних метрах.
 3. Рейок для облаштування обрешітки 30x10 мм або 30x20 мм (для зовнішніх робіт).
 4. Дрібних цвяхів або сшівочних скріпок (повинні бути забезпечені антикорозійним покриті-
  їм).
 5. Утеплювальних плит з пінопласту або пухкого деревного волокна (при необхідності).

    Для проведення монтажних робіт необхідно мати такі інструменти:

 • електродриль і свердло з твердосплавним наконечником під конкретний діаметр дюбеля;
 • ручна електропила з вулканітова диском;
 • електричний шуруповерт або викрутка;
 • будівельний рівень для вирівнювання рейок обрешітки як у вертикальній, так і в горизонтальній площинах;
 • схил;
 • кутник;
 • ножівка по дереву і металу;
 • навскісник;
 • ножиці по металу;
 • шевський ніж;
 • меблевий степлер (в разі використання сполучних скоб глибиною 10 мм);
 • молоток і добойник;
 • плоскогубці;
 • пряма рейка;
 • рулетка;
 • крейда, олівець;
 • шнур;
 • сходи або драбина.

    Установка обрешітки для кріплення на ній панелей є найбільш складним і відповідальним етапом проведення монтажних робіт. Від правильності і прямолінійності установки несучих конструкцій залежить вигляд приміщення.

    Пластикові панелі за бажанням власника можуть монтуватися вертикально, горизонтально або під певним кутом до горизонтальної поверхні. Тут слід мати на увазі ту обставину, що у всіх випадках рейки обрешітки розміщуються строго перпендикулярно по відношенню до облицювальних панелей. Відстань між рейками обрешітки бажано витримувати в межах 600 мм. Дерев'яні рейки слід вибирати прямі, по можливості без сучків, з вологістю не більше 18%.

    За допомогою рулетки, крейди і прямої рейки слід нанести контури установки рейок обрешітки. Далі, використовуючи електродриль, схил і монтажний рівень, прикріплюють рейки за допомогою шурупів і дюбелів до облицьовуються поверхонь. У разі нерівностей стін (стель), лати вирівнюється за допомогою прокладок з дерева, фанери, оргалита і т.д. (Рис. 2)
 

вирівнювання обрешітки

Мал. 2 Вирівнювання обрешітки

    У приміщеннях з підвищеною вологістю в рейках слід робити невеликі пропили (канали) для забезпечення циркуляції повітря. Рейки обрешітки необхідно розташовувати на початку і в кінці обліцуемой поверхні (біля підлоги і стелі, на початку і в кінці стелі), а також навколо отворів (дверей, вікон, душників і т.д.) Якщо використовується утеплювальний пінопласт, то він ріжеться на необхідну товщину ніхромової
нитки з підбиттям безпечного напруги напруження (36V). Після завершення підготовчих робіт можна починати монтаж панелей.

3. Монтаж панелей ПВХ.

Приступаючи до монтажу панелей, слід дотримуватися ряду практичних порад:

 1. Панелі прекрасно ріжуться пилкою з дрібним зубчастим полотном (наприклад, ножівкою по металу). Хороші результати дає ручна циркулярна пила з вулканітова диском (від «болгарки»).
 2. Поперечного різання панелі треба починати з потовщеною частини.
 3. Сполучні цвяхи слід забивати строго вертикально (так само треба користуватися і меблевим степлером).
 4. При монтажі оздоблювальних планок (молдингів) не можна забувати про зріз кутів (за допомогою стусла) при облаштуванні поворотів.
 5. При горизонтальному монтажі панелей на фасаді будівлі кромку з пазом треба розташовувати завжди вниз, щоб уникнути затікання дощової води.
 6. І, нарешті, перш ніж щось відрізати, треба сім раз відміряти.


Установка стельового молдинга
Мал. 3 Установка стельового молдинга


 

Устновка кутових молдингів
Мал. 4 Установка кутових молдингів

 

Установка торцеваго молднга
Мал. 5 Установка торцевого молдинга


    Монтаж панелей починається з установки молдинга стельового (№2), або молдинга стартового (№6), або комбінованого варіанту з цих планок (по підлозі планка №2, по стелі №6 або навпаки). (Рис. 3). Не можна забувати, що при установці молдинга стельового (№2) підлогу в приміщенні повинен бути повністю готовий (застелена ламінатом, покладена керамічна плитка і т.д.). У разі установки стартової планки (молдинг №6) можлива настилання підлоги в чистову і установка плінтуса після облицювання стін панелями. Після того, як змонтовані початкові і кінцеві планки (біля підлоги і стелі), можна приступати до установки панелей.

    Монтаж панелей бажано починати від кута приміщення (будівлі). З цією метою в кут вертикально встановлюють кутові молдинги, закріплюючи їх до обрешітки або до заздалегідь підготовленої стіні. (Рис.4). Після установки кутовий планки монтаж панелей можна вести як вправо, так і вліво, але завжди гребінець панелі повинен розташовуватися в бік руху. Підігнавши ножівкою по металу панель по висоті, її трохи згинаючи, спочатку вставляють в пази початковій і кінцевій планок, а потім і в паз зовнішнього (внутрішнього) кута. При підгонці панелей по висоті не слід забувати про зазорі на температурне розширення панелей, який становить влітку - 5 мм, взимку - 10 мм.

    Після того, як встановлена ​​і прибита дрібними однаковими гвоздиками (або скобами меблевого степлера) перша панель, аналогічним чином встановлюється друга і наступні панелі. Вертикальність установки кожного разу контролюється будівельним рівнем. При підході до дверей (до вікна) панель підрізає відповідно до прорізом, а обрізані торці закриваються молдингом торцевих F (№3) або молдингом стартовим (№6). (Рис. 5) Віконні отвори, ніші можуть обрамлятися як стартовою планкою (№6), так і молдингом торцевих F (№3). (Рис. 6)
 

Обрамлення віконних прорізів

Мал. 6. Обрамлення віконних прорізів

Здійснюючи монтаж, не слід поспішати, і треба пам'ятати, що від «чистоти» роботи і правильності установки кутів залежить естетичний вигляд приміщення (будівлі). 


Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,