Монтаж стін з використанням плит OSB

Область застосування плит OSB / QSB

    Перш за все, це все галузі будівництва. Пристрій суцільного решетування під всі види покрівлі та покриттів для підлоги, обшивка стін і стель, в тому числі декоративна ( OSB / QSB не виділяють в повітря формальдегідів), створення знімної опалубки. (Рис.1)

Область застосування ОСП
Мал. 1. Використання OSB / QSB


    Матеріал OSB / QSB незамінний в мансардному будівництві. У Північній Америці плити OSB / QSB - конструктивна основа для всього коттеджного будівництва, виконує роль каркаса в будь-якому елементі будівлі. (Рис. 2)

  • покрівля (OSB / QSB як суцільного решетування під гнучку бітумну черепицю, фальцевую покрівлю);
  • облицювання стін, підлоги і стелі за допомогою OSB / QSB;
  • OSB / QSB плити застосовуються в каркасному житловому будівництві;
  • OSB / QSB плити застосовуються в якості підкладки під паркет, ламінат;
  • OSB / QSB використовується в багаторазових опалубки.
Використання OSB
Мал. 2 Області застосування OSB / QSB

Технологія монтажу стін за допомогою OSB 3 / QSB

    Плити OSB / QSB на стінах можуть бути монтовані в горизонтальному і вертикальному положенні. Між плитами і навколо дверних і віконних прорізів обов'язково потрібно залишити зазор хв. 3 мм. Рекомендована товщина плити для обшивки стін 12 мм при відстані між стіновими опорами 400 мм і 600 мм. Для додаткової теплоізоляції стін рекомендується застосування мінеральної вати з облицюванням у вигляді мінеральної штукатурки.

    Для кріплення стінових плит слід застосовувати цвяхи завдовжки 51 мм (2 ") спіральні або від 45 мм (1 3/4") до 75 мм кільцеві. Цвяхи вбиваємо кожні 30 см на проміжних підпорах і кожні 15 см. На з'єднаннях плит ОСП. На зовнішніх краях стін цвяхи забиваємо кожні 10 см. Відстань від цвяха до краю плити не повинно бути менше, ніж 1 см. (Рис. 3)

Мал. 3 Кріплення стінових плит OSB / QSB

 

 Відстань між колонками, мм.
   400       600   
Рекомендована товщина плити, мм.  
12 12

 

    Для кріплення плит ОСП слід використовувати цвяхи довжиною 51 мм (2 ") спіральні, або від 45 мм (1 3/4") до 75 мм кільцеві. Цвяхи вбиваємо кожні 30 см на проміжних підпорах і кожні 15 см на з'єднаннях плит. З метою підвищення жорсткості статі можна приклеювати плиту ОСП до лагам застосовуючи синтетичний монтажний клей (клеї на водній основі не можуть забезпечити надійного з'єднання через воскової поверхні ContiFinish). З'єднання плит OSB гребінь-паз слід склеювати (наприклад, клеєм типу D3).

УВАГА!

    Плити OSB / QSB плити повинні застосовуватися згідно з проектом, який відповідає вимогам відповідних Державних будівельних норм і правил.
В інших випадках застосування, що не наведені в даній інструкції монтажу необхідно консультуватися з заводом-виробником.

 


Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,