Монтаж підлоги за допомогою OSB

Область застосування плит OSB

    Перш за все, це все галузі будівництва. Пристрій суцільного решетування під всі види покрівлі та покриттів для підлоги, обшивка стін і стель, в тому числі декоративна ( плити OSB не виділяють в повітря формальдегідів), створення знімної опалубки. (Рис.1)

Область застосування ОСП
Мал. 1. Використання OSB / QSB


    Матеріал OSB незамінний в мансардному будівництві. У Північній Америці плити OSB - конструктивна основа для всього коттеджного будівництва, виконує роль каркаса в будь-якому елементі будівлі. (Рис.2)

  • покрівля (ОСБ як суцільного решетування під гнучку бітумну черепицю, фальцеву покрівлю);
  • облицювання стін, підлоги і стелі за допомогою OSB;
  • плити застосовуються в каркасному житловому будівництві;
  • плити застосовуються в якості підкладки під паркет, ламінат;
  • використовується в багаторазових опалубки.
Використання OSB

Мал. 2 Області застосування OSB / QSB

Технологія укладання підлоги за допомогою ОСБ 3

    ОСБ плити з прямими краями з'єднувати на лагах дотримуючись дистанційний зазор хв. 3 мм навколо плити. При монтажі ОСБ плит між стінами або в разі "плаваючих підлог" слід залишити дистанційний зазор 12 мм між плитою і стіною. OSB плити укладати головною віссю перпендикулярно до лагам.

    З'єднання коротких країв ОСБ плити завжди має перебувати на лагах. Довгі края OSB плити, неоперті на лаги, повинні мати профіль "гребінь-паз", допоміжну опору або з'єднує Н-подібну скобу. Якщо перекриття не має даху, то під час атмосферних опадів слід зробити дренажні отвори для водовідведення. При дерев'яному перекритті першого поверху будівлі, прилеглого до ґрунту, слід створити захист від вітру, з нижньої сторони конструкції перекриття, плюс додатково гідроізоляцію безпосередньо на ґрунті. (Рис.3)

Мал. 3 Технологія укладання підлоги за допомогою OSB / QSB


Відстань між лагами, мм 400 500   600   
  Рекомендована товщина плити, мм     15-18    18-22   22

 

    Для кріплення плит ОСБ слід використовувати цвяхи довжиною 51 мм (2 ") спіральні, або від 45 мм (1 3/4") до 75 мм кільцеві. Цвяхи вбиваємо кожні 30 см. На проміжних підпорах і кожні 15 см. На з'єднаннях плит. З метою підвищення жорсткості статі можна приклеювати плиту до лагам застосовуючи синтетичний монтажний клей (клеї на водній основі не зможуть забезпечити надійного з'єднання через воскової поверхні ContiFinish). З'єднання гребінь-паз слід склеювати (наприклад, клеєм типу D3).


    УВАГА!

    Плити OSB повинні застосовуватися згідно з проектом, який відповідає вимогам відповідних Державних будівельних норм і правил.
В інших випадках застосування, що не наведені в даній інструкції монтажу необхідно консультуватися з заводом-виробником.
 


Будмакс
ул. Кирилловская, 160, корпус А 04073 Киев, Украина
(044) 393-93-19,